وقتی ماشین لباسشویی روشن است اما کار نمی کند به این فکر فرو می رویم که یک راهکار سریع برای این مشکل بیابیم و اطلاعات درستی جمع آوری کنیم تا متوجه بشویم که آیا به تعمیر نیاز دارد یا خیر؟ آیا خرابی آن توسط خود ما قابل رفع است ؟ و از این قبیل سوالات، حال ما این مقاله را برای شما دوست عزیز فراهم کرده ایم که متوجه بشوید آیا به تعمیرکار لباسشویی نیاز دارید یا می توانید خودتان در این مورد کاری انجام دهید.

دلایل کردن نکرد ماشین لباسشویی پس از روشن شدن

خطا در کامپیوتر ماشین لباسشویی ( برد ماشین لباسشویی )

ممکن است کامپیوتر ماشین لباسشویی دچار خطا شده است و کد اشتباه به دستگاه ارسال می کند. ارسال کد اشتباه می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. پیشنهاد می کنیم مراحل را دنبال بفرمایید تا کامپیوتر ماشین لباسشویی ریست شود، ممکن است مشکل برطرف بشود.

برای ریسک کردن کامپیوتر لباسشویی ابتدا دوشاخه ماشین لباسشویی را از پریز کشیده، به مدت 2 دقیقه صبر کنید، سپس مجدد برق را وصل کنید، تکنیکی که برخی از تعمیرکاران انجام می دهند جهت اطمینان از ریست شدن، بعد از به برق زدن لباسشویی، درب ماشین لباسشویی را چندین بار باز و بسته می کنند، شما هم می توانید این عمل را انجام بدهید، در برخی از برندها این عمل منجر به ریست کامل دستگاه می شود. چرا ماشین لباسشویی روشن می شود اما کار نمی کند

بهتر است بعد از ریست ماشین لباسشویی را بدون لباس و بار اضافه روشن کنید، اجازه بدهید ماشین لباسشویی بدون هیچگونه فشاری کار خود را انجام بدهد، اگر عملیات شستشو انجام شد، خوشحال باشید، ماشین لباسشویی شما برای کار کردن نیاز به ریست داشته است.

بسته نبودن درب ماشین لباسشویی

برای خود من پیش اومده که ماشین لباسشویی روشن بوده اما کار نمی کرده، متوجه شدم درب ماشین به خوبی بسته نشده است، بنابراین متوجه باشید درب ماشین لباسشویی به درستی بسته شده است.

خرابی تسمه ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی بعد از روشن شدن کار نمی کند تسمه ماشین لباسشویی از موتور به دیگ شستشو وصل است و باعث می شود، چرخش دیگه اتفاق بی افتد، بنابراین می تواند حدس زد در صورتی که تسمه لباسشویی خراب باشد، ماشین لباسشویی روشن می شود اما کار نمی کند. پیشنهاد می کنیم در صورتی که اطلاعات فنی دارید تسمه را چک بفرمایید، اکثر اوقات تسمه دچار پارگی شده است یا شل شده است.عمده دلیل پارگی تسمه، پوسیدگی می باشد.

ماشین لباسشویی روشن می شود اما دیگ آن نمی چرخد

گاهی اوقات مشکل کار نکردن ماشین لباسشویی در خرابی دیگ آن می باشد، در این صورت می تواند مشکل از شکستن شفت آبکش و یا بلبرینگ های ماشین لباسشویی باشد.

 • یکی از علت نچرخیدن ماشین لباسشویی خرابی قفل درب می باشد. که معمولا نیاز به تعمیر دارد.
 • علت دیگر می تواند ناشی از خرابی چفت درب مکانیکی یا الکترونیکی باشد و قطعا نیاز به بررسی دارد.

ماشین لباسشویی روشن می شود اما کند می چرخد

اگر متوجه شدید چرخش ماشین لباسشویی کند شده است، همانند سایق نمی چرخد، به طور معمول کند چرخیدن ماشین لباسشویی 2 دلیل عمده می تواند داشته باشد. ماشین لباسشویی روشن است اما کار نمی کند

تعمیر لباسشویی در شرق تهران

 • خرابی در تسمه( شل شدن تسمه)

  زمانیکه تسمه شل باشد، می توانید حدس بزنید چه اتفاقی می افتد، تسمه نمی تواند عملکرد طبیعی خود را داشته باشد، بنابراین با سرعت غیر معمول دیگ را می چرخاند.

 • خرابی خازن لباسشویی

  خازن های استارت در بسیاری از لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی، یخچال و کولر گازی استفاده می شود. اگر ماشین لباسشویی شما هنگام شروع به کار، لگن دیگ فقط تکان میخورد و توان چرخش ندارد و یا موتور یخچال و کولر گازی شما شروع به کار نمی کند، باید خازن آن را بررسی کنید تا ببیند آیا به درستی کار می کند.( کار کمی فنی می باشد )

موتور ماشین لباسشویی بعد از آب گیری کار نمی کند.

 • ممکن است هیدرواستات خراب باشد.
 • قطعی سیم رابط هیدرواستات به موتور تایمر
 • موتور تایمر باید تعمیر و یا تعویض شود.
 • چرخ دنده رابط تایمر نیاز به تعویض دارد.
 • ممکن است پلاتین های تایمر خراب باشد.
 • ممکن است تسمه زیادی سفت شده باشد.
 • یکی از علت نچرخیدن ماشین لباسشویی خرابی قفل درب ماشین لباسشویی است.
 • علت نچرخیدن ماشین لباسشویی ناشی از خرابی چفت درب مکانیکی یا الکترونیکی است که باید عیب یابی شود

بعد از آبگیری، موتور پس از به کار افتادن می ایستد.

اگر این مشکل وجود دارد دلایل زیر ممکن است اتفاق افتاده باشد.

 • خرابی خازن موتور
 • نیم سوز شدن موتور
 • زیاد بودن بار ماشین لباسشویی
 • سفت بودن بیش از حد تسمه
ماشین لباسشویی روشن می شود اما نمی چرخد

1مرکز تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی رادسرویس با گروه تکنسین فنی مجرب و کارآزموده آماده تعمیرات انواع مختلف ماشین لباسشویی با برندهای مختلف می باشد خدمات ما دارای ضمانت می باشد. برای اطمینان خاطر شما ای نماد این مجموعه فعال است تا شما با خیالی آسوده در صورت خرابی لوازم خانگی به تعمیرات راد سرویس مراجعه کنید. دلایل لباسشویی روشن می شود اما کار نمی کند را با یکدیگر بررسی کردیم.

ماشین لباسشویی یکی از مهمترین لوازم خانگی در هر منزلی محسوب می شود پس بهتر است به جای تعویض این وسیله مهم به تعمیر درست و با کیفیت آن با مرکز مجاز تعمیرات لوازم خانگی برقی در تهران و مخصوصا شرق و شمال تهران بپردازیم.

رادسرویس، مرکز مجاز تعمیرات لوازم برقی در منزل

تماس با شعبه مرکزی 22638076-021 مشاوره آنلاین تلگرام مشاوره آنلاین واتساپ